Energijos paieškų naujovės Marijampolės regioniniame sąvartyne

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

Energijos paieškų naujovės Marijampolės regioniniame sąvartyne

     UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras (MAATC) tapo Suomijos bendrovės „RMW Tech Finland OY“ partneriu išbandant mikrokonteinerinę turbininę elektros jėgainę.

   „Pasirašėme sutartį su Suomijos bendrove, kad dalyvausime pilotiniame projekte išbandant mikrojėgainę, – pasakojo MAATC direktorius Algirdas Bagušinskas. – Regioniniame sąvartyne ir atliekų mechaninio biologinio apdorojimo gamykloje išsiskiria nedideli metano dujų kiekiai. Pagal Suomijos bendrovės siūlomą technologiją yra galimybė iš tų dujų gaminti elektros energiją. Nusprendėme dalyvauti projekte ir vieni pirmųjų Lietuvoje išbandyti naujovišką technologiją, kai elektros energijai gaminti pritaikomos sąvartyno dujos su skirtingu metano kiekiu“.

     Spalio 10 dieną Suomijos Kurikos mieste pagaminta turbininė konteinerinė jėgainė jau atkeliavo į Uosinės kaime esantį Marijampolės regioninį sąvartyną. Artimiausiu metu ji bus prijungta prie sąvartyno dujų surinkimo sistemos.

  1. Bagušinskas sakė, kad jeigu projektas būtų sėkmingas, įvertinus ekonominį naudingumą būtų svarstoma galimybė „RMW Tech Finland OY“ įrangą įsigyti ir iš dujų, išsiskiriančių suyrant bioskaidžioms atliekoms, gaminti elektros energiją. Nepasiteisinus lūkesčiams suomiai įsipareigojo savo įrangą išsivežti. Jėgainės bandymo laikotarpis – 8 savaitės, UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrui dalyvavimas projekte yra nemokamas.

Liucija Burbienė, UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro prevencinės veiklos organizatorė

Įrangos gamintojų nuotr. : Mikrokonteinerinė turbininė jėgainė gamins elektrą iš sąvartyno dujų