Informacija dėl naujai pakeistų šiukšlių konteinerių

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras (MAATC) įgyvendina atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtros projektą, kurio metu atnaujinamos arba naujai įrengiamos atliekų konteinerių aikštelės, – naujais ir modernesniais pakeičiami atliekų surinkimo konteineriai.

Konteineriai gegužės mėnesį pradėti keisti ir Marijampolės savivaldybėje, tačiau pradėjus juos eksploatuoti kilo nepatogumų ir atsirado gyventojų nusiskundimų. Paaiškėjo, kad nauji cilindriniai konteineriai greitai pripildomi ir į juos ima nebetilpti atliekos, todėl gyventojai pakuotes ar maišus su mišriomis komunalinėmis atliekomis palieka šalia konteinerių.

MAATC specialistai aiškina, kad naujuose cilindriniuose konteineriuose yra vidiniai atliekų maišai, kurie, būdami nauji ir standūs, nėra kompaktiškai prigludę prie konteinerių sienelių ir prie konteinerių tūrio prisitaikys su laiku, t. y. ilgėjant eksploatacijos laikui.

Prašome visų gyventojų pasistengti tvarkingai mesti atliekas, kad konteinerio tūris būtų išnaudojamas optimaliau, todėl reikėtų:

  • šalinti tik suspaustas atliekas, prieš metant į konteinerį išardyti išmetamą tarą, pvz.: plastikinius butelius suspausti, kartonines dėžes sukarpyti ar suplėšyti, nemesti neardytų;
  • jeigu pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų apimtys neatitinka numatytų atliekų surinkimo konteineriams, jas reikia susmulkinti arba tvarkyti kaip didelių gabaritų atliekas;
  • metant atliekas per atliekų šalinimo angą į konteinerį, siekti, kad jos užpildytų tolimesnius konteinerio pakraščius, o konteineriuose esantys maišai geriau užpildytų konteinerio ertmę.

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro administracijos informacija