Juridiniams asmenims aktualūs Marijampolės savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai!

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

2023 m. lapkričio 27 d. Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimu buvo pakeistos Marijampolės savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės.

  • Juridiniai asmenys, t. y. mažmeninės prekybos parduotuvės, viešojo administravimo, mokslo, kultūros, švietimo, sporto, sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigos, apgyvendinimo, maitinimo ir kitų paslaugų ir veiklų sektorių juridiniai asmenys, pas kuriuos susidarančios pakuočių atliekos savo pobūdžiu ir sudėtimi panašios į namų ūkių pakuočių atliekas, kurioms nepriskiriamos transporto pakuočių atliekos, privalo naudotis individualaus naudojimo pakuočių ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriais. Jei objekte veiklą vykdo grupė juridinių asmenų, jie visi privalo naudotis individualaus naudojimo pakuočių ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriais suteiktais kiekvienam juridiniam asmeniui arba bendrai suteiktais visiems objekte veiklą vykdantiems juridiniams asmenims.
  • Juridiniai asmenys, kurie daugiabučių namų apatiniuose (cokoliniuose) aukštuose vykdo veiklą ar teikia paslaugas ir neturi galimybės naudotis individualaus naudojimo pakuočių ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriais, gali naudotis tam daugiabučiui gyvenamajam namui priskirtais bendro naudojimo pakuočių ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriais.

Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnyje nustatyta, kad Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų. Jei nusižengimas padarytas pakartotinai, bauda gali būti iki 600 eurų.

Juridiniai asmenys, t. y. mažmeninės prekybos parduotuvės, viešojo administravimo, mokslo, kultūros, švietimo, sporto, sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigos, apgyvendinimo, maitinimo ir kitų paslaugų ir veiklų sektorių juridiniai asmenys, kurie vis dar neturi individualaus naudojimo pakuočių ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių turi kreiptis į UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą, adresu Vytauto g. 27, Marijampolė arba telefonu 8 648 11375.

Taip pat privačių gyvenamųjų namų gyventojai ar gyventojai, kurie yra registravę savo gyvenamą vietą sodų bendrijoje ar objektą naudoja kaip gyvenamosios paskirties, kurie vis dar neturi individualaus naudojimo pakuočių ir antrinių žaliavų rūšiavimo konteinerių ar reikalingas papildomas individualaus naudojimo pakuočių ir antrinių žaliavų rūšiavimo (mėlynas) konteineris, turi kreiptis į UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą, adresu Vytauto g. 27, Marijampolė arba telefonu 8 648 11375.