Kaip saugiai šalinti pelenus!?

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro kontrolieriai kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos  specialistais Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje pradės aktyviai kontroliuoti, kaip gyventojai šalina pelenus į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Viena iš grėsmių, kuri konteinerių tyko žiemą – iš krosnių ar židinių atkeliaujantys karšti pelenai. Mums gali atrodyti, kad pelenai jau atvėsę, bet jie vis tiek gali išlydyti konteinerį arba uždegti ten esančias atliekas.

Pelenus į mišrių komunalinių atliekų konteinerius pilti galima, bet:

  • svarbu, kad pirmiausia karštus pelenus dėtume į kokį metalinį indą ir paliktume atvėsti;
  • į mišrių komunalinių atliekų konteinerius turi būti pilami tik atvėsę pelenai, nes karšti pelenai gali sukelti gaisrą tiek konteineryje, tiek ir šiukšliavežėje;
  • kad pelenai būtų tvarkingai surinkti ir nepasklistų į aplinką, juos rekomenduojama supilti į vienkartinius maišelius ir, sandariai užrišus, išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį.

Neskubėkite susidariusius pelenus išmesti, kūrenant tinkamą, neužterštą kurą jie gali tapti vertinga trąša sode, ne tik augalams, bet ir daržovėms. Pelenus galima panaudoti ir slidžiai dangai pabarstyti, kompostuoti arba naudoti juos kaip trąšą, naudojami augalams apsaugoti nuo kenkėjų, ligų sukėlėjų, gydyti puvimo ar ligų pažeistiems augalams.

Savivaldybių patvirtintose atliekų tvarkymo taisyklėse nustatyta, kad jei fizinis ar juridinis asmuo sugadina ar sunaikina atliekų tvarkymo konteinerius, administracinė nuobauda neatleidžia jo nuo prievolės kompensuoti padarytus nuostolius.

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro administracijos informacija