Kapinių atliekas taip pat reikia rūšiuoti

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

Besiruošiant Vėlinėms mūsų kapines užlieja gėlių ir žvakių jūra. Prieš ir po Visų Šventųjų dienos bei Vėlinių kapinėse ypač pagausėja atliekų, konteineriai perpildomi žaliosiomis atliekomis, kurios į komunalinių atliekų konteinerius metamos kartu su žvakėmis, plastiko ir stiklo gaminiais.

  • Žaliąsias atliekas reikia dėti į maišus, kurie yra padėti prie konteinerių.
  • Stiklo atliekas (pvz. stiklinius indelius) dera mesti į antrinių žaliavų surinkimo konteinerį su užrašu „Stiklas“. Tačiau į stiklo ar plastiko konteinerį negalima mesti žvakidžių, kurios užterštos vašku, nes tokie gaminiai negali būti perdirbti.
  • Plastiko atliekas (pvz. plastikinius gėlių vazonėlius, kaspinus ar kitas detales) ir metalo atliekas (pvz. metalinius žvakių dangtelius, plastikinius įdėklus) reikia mesti į konteinerį su užrašu „Plastikas“.
  • Popieriaus ir kartono atliekas (pvz. kartonines dėžutes) – į konteinerį su užrašu „Popierius ir kartonas“.
  • Visas kitas atliekas (pvz., dirbtines gėles, oazes, krepšelių lankus) gyventojai turėtų mesti į mišrių atliekų konteinerį.

Tad prieš nukraudami kapavietes dešimtimis žvakių, pintinėlių ir dirbtinių gėlių puokščių, susimąstykime: ar artimojo atminimas bus mažiau pagerbtas, jeigu degs tik viena žvakė, kapą papuoš kukli kompozicija? Kuklumas puošiant kapavietę parodys, kad mums rūpi ne tik mūsų kartos, bet ir ateities kartų likimas.