Kur dėti senas padangas?

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

Vasarinės padangos keičiamos į žiemines kiekvienais metais iki lapkričio 10 d.

Ne visi gyventojai žino, kur galima tinkamai utilizuoti susidėvėjusias ir nebereikalingas padangas.

Į Marijampolės savivaldybės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, esančias Vokiečių g. 10 ar Uosinės k. 4, gyventojai gali atvežti ir nemokamai palikti  5 lengvųjų automobilių padangas per metus.

Padangomis prekiaujantys prekybos centrai ir autoservisai yra įsipareigoję leisti gyventojams palikti nebereikalingas padangas ir jas tinkamai perduoti perdirbimui. Labai svarbu žinoti, kad už šią paslaugą papildomai mokėti nebereikia.

Jei atsisakoma priimti naudoti nebetinkamas padangas teisės aktuose nustatyta tvarka, prašome pranešti Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. Už pareigos priimti iš gyventojų padangų atliekas nevykdymą juridiniams asmenims gresia nuo 450 iki 850 eurų bauda. Už tokį pat pakartotinį pažeidimą – nuo 850 iki 1700 eurų bauda.

Gyventojams griežtai draudžiama senas padangas deginti, mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, palikti šalia jų ar kitose tam neskirtose vietose. Aplinkosaugininkai už tokius nusižengimus skiria pinigines baudas. Pažeidėjai turės sumokėti nuo 30 iki 90 eurų siekiančią baudą, o už gamtai padarytą žalą – dar papildomai 44 eurus.

Naudotos padangos yra specifinės atliekos ir jas reikia susitvarkyti civilizuotai.