Marijampoliečių pasiekimais domėjosi Tauragės apskrities savivaldybių delegacija

Paskelbta , Kategorijos Naujienos
     Į UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą pasidomėti, kaip Marijampolės regione veikia atliekų tvarkymo sistema, atvyko Tauragės apskrities savivaldybių delegacija. Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių savivaldybių tarybų atstovai nusprendė pasidomėti, kaip Marijampolėje veikia mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginiai, kaip atliekas rūšiuoja marijampoliečiai, kaip sekasi surinkti mokesčius už atliekų tvarkymo paslaugas.
       UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) direktorius Algirdas Bagušinskas atvykusiems Seimo nariui Romualdui Vaitkui, Tauragės regiono plėtros tarybos administracijos direktorei Jurgitai Choromanskytei, Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių savivaldybių merams Skirmantui Mockevičiui, Algirdui Meiženiui, Dovydui Kaminskui, Vaidui Bendaravičiui ir kitiems tauragiškių delegacijos atstovams papasakojo, kad visame Marijampolės regione veikia vieninga atliekų tvarkymo ir apmokėjimo už paslaugas sistema. Regione nėra vietinės rinkliavos, o mokama pagal sutartis su klientais. MAATC veikla yra pelninga, bet mokesčių tarifus teks peržiūrėti, nes valstybėje įvedami nauji ekologiniai mokesčiai, brangsta atliekų tvarkymo paslaugos.
      Tauragės regione mokesčiai už atliekų tvarkymą nepadengia kaštų, todėl Tauragės apskrities atliekų tvarkymo centro veikla yra nuostolinga. Šiame regione – vieninteliame Lietuvoje – neveikia mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginiai.