Merei rūpi ir „Paparčio” sodų bendrijos atliekų tvarkymas

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

         Liepos 18 dieną Marijampolės savivaldybėje vyko pasitarimas, kuriame dalyvavo Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė, vicemeras Povilas Isoda, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis, „Paparčio” sodų bendrijos pirmininkas Alvydas Levickas, savivaldybės aplinkos valdymo skyriaus specialistai, UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo skyriaus  ir UAB „Marijampolės švara” atstovai. 

          Pasitarime buvo tariamasi, kaip tvarkyti atliekas „Paparčio” sodų bendrijoje – sodų bendrijos pirmininkas  A. Levickas nurodė, kad atliekų konteineriai nuolat yra perpildyti, atliekos kraunamos aplink konteinerius, maišelius ištampo katės ir šunys, vienoje gražiausiai tvarkomų Lietuvoje sodų bendrijų atliekų konteinerių aikštelė nuolat yra panaši į netvarkingą šiukšlyną. Pirmininkas sodų bendrijos valdybos vardu prašė atliekų konteinerių aikštelę „Papartyje” panaikinti. Jo manymu, nuolat gyvenantys sodininkai galėtų gauti individualius atliekų konteinerius, kiti atliekas turėtų pristatyti į kitus bendrus atliekų konteinerius.

    Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Saulius Šimonėlis paaiškino, kad mokesčiai už atliekų tvarkymą yra skaičiuojami sodo valdoms, kuriose yra statinių, mokestis šioms valdoms – 0,90 euro  per mėnesį. Jeigu gyventojai pageidauja gauti individualius konteinerius mišrioms atliekoms, jie privalo pasirašyti sutartį ir mokėti kas mėnesį po 2,11 euro už kiekvieną valdoje deklaruotą gyventoją. Sodų bendrijų nariai nereiškia noro mokėti už atliekų tvarkymą daug daugiau, todėl pasirašyti sutarčių ir gauti individualius konteinerius mišrioms komunalinėms atliekoms neskuba. Naikinti konteinerių aikštelės negalima, nes atliekų tvarkytojai privalo visus jų turėtojus aprūpinti įrenginiais atliekoms tvarkyti.

     Pasitarime dalyvavusi merė I. Lunskienė po ilgų diskusijų nurodė įsigyti vaizdo stebėjimo kameras, jas statyti problemų dėl atliekų keliančiose vietose. Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus darančius asmenis ji siūlė griežčiau bausti ir viešinti jų pavardes. Taip bus siekiama, kad į mišrių komunalinių atliekų konteinerius nepatektų žaliosios atliekos (žolė, lapai, šakos, mediena, ravėjimo atliekos…), stambiagabaritės atliekos (seni baldai ir rakandai, nusidėvėjusi buitinė technika), pakuotės ir antrinės žaliavos, dėl to sumažėtų atliekų, išmetamų į konteinerius, kiekiai.

        PRIMENAME: ŽALIOSIOS ATLIEKOS TURI BŪTI KOMPOSTUOJAMOS ARBA PRISTATOMOS SUTVARKYTI Į KOMPOSTAVIMO AIKŠTELĘ PRIE REGIONINIO SĄVARTYNO; DIDŽIOSIOS ATLIEKOS TURI BŪTI PRISTATOMOS Į DIDŽIŲJŲ ATLIEKŲ AIKŠTELĘ VOKIEČIŲ G. 10, MARIJAMPOLĖJE, PAKUOTĖS IR ANTRINĖS ŽALIAVOS PRIVALO BŪTI RŪŠIUOJAMOS IR METAMOS Į ANTRINĖMS ŽALIAVOMS SKIRTUS KONTEINERIUS

      Vasaros sezono metu nutarta iš „Paparčio ” sodų bendrijos atliekas išvežti  2 kartus per savaitę. Iki šiol  jos buvo  išvežamos 1 kartą per savaitę.

       UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras