Naujienos

Laikinai nedirbs Kazlų Rūdos DGASA

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

  Dėl techninių kliūčių 2022 m. lapkričio 22 d. NEDIRBS Kazlų Rūdos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė (DGASA). Tą dieną prašome stambiagabarites atliekas pristatyti į kitas apskrities DGAS aikšteles.

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro administracija

Dėl mišrių komunalinių, antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų konteinerių aptarnavimo Tarpučių g., Balsupių g. remonto metu

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

Dėl mišrių komunalinių, antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų konteinerių aptarnavimo Tarpučių g., Balsupių g. remonto metu

      Informuojame, kad Tarpučių g. ir Balsupių g. remonto metu mišrių komunalinių, antrinių žaliavų  ir pakuočių atliekų konteineriai bus aptarnaujami pagal įprastą grafiką.

       Tarpučių g. (gatvės atkarpoje nuo Vilkaviškio g. iki Užtvankos g.), Sodininkų g., Daržininkų g., Pabaigų g., A.Tatarės g., Upės g., Tarpučių skg., Užtvankos g. gyventojus konteinerius prašome išstumti į nurodytas vietas Spaudos g., J.  Tallat-Kelpšos g., Jazminų g., Užtvankos g.

       Pakalnės g. gyventojai mišrių komunalinių, antrinių žaliavų  ir pakuočių atliekų konteinerius turėtų išstumti į Tarpučių g.

        Balsupių gatvės gyventojai mišrių komunalinių, antrinių žaliavų  ir pakuočių atliekų konteinerius turėtų stumti į Vyšnių, Slyvų ar Atgimimo gatvėse nurodytas vietas.

Gyventojai konteinerius gali išstumti į bet kurią iš nurodytų vietų, kur kuriems gyventojams yra patogiau, tačiau prašome atkreipti dėmesį į savo individualaus konteinerio identifikacinį numerį, kad pasiimdami nesupainiotumėte konteinerių.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

 

Energijos paieškų naujovės Marijampolės regioniniame sąvartyne

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

Energijos paieškų naujovės Marijampolės regioniniame sąvartyne

     UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras (MAATC) tapo Suomijos bendrovės „RMW Tech Finland OY“ partneriu išbandant mikrokonteinerinę turbininę elektros jėgainę.

   „Pasirašėme sutartį su Suomijos bendrove, kad dalyvausime pilotiniame projekte išbandant mikrojėgainę, – pasakojo MAATC direktorius Algirdas Bagušinskas. – Regioniniame sąvartyne ir atliekų mechaninio biologinio apdorojimo gamykloje išsiskiria nedideli metano dujų kiekiai. Pagal Suomijos bendrovės siūlomą technologiją yra galimybė iš tų dujų gaminti elektros energiją. Nusprendėme dalyvauti projekte ir vieni pirmųjų Lietuvoje išbandyti naujovišką technologiją, kai elektros energijai gaminti pritaikomos sąvartyno dujos su skirtingu metano kiekiu“.

     Spalio 10 dieną Suomijos Kurikos mieste pagaminta turbininė konteinerinė jėgainė jau atkeliavo į Uosinės kaime esantį Marijampolės regioninį sąvartyną. Artimiausiu metu ji bus prijungta prie sąvartyno dujų surinkimo sistemos.

  1. Bagušinskas sakė, kad jeigu projektas būtų sėkmingas, įvertinus ekonominį naudingumą būtų svarstoma galimybė „RMW Tech Finland OY“ įrangą įsigyti ir iš dujų, išsiskiriančių suyrant bioskaidžioms atliekoms, gaminti elektros energiją. Nepasiteisinus lūkesčiams suomiai įsipareigojo savo įrangą išsivežti. Jėgainės bandymo laikotarpis – 8 savaitės, UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrui dalyvavimas projekte yra nemokamas.

Liucija Burbienė, UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro prevencinės veiklos organizatorė

Įrangos gamintojų nuotr. : Mikrokonteinerinė turbininė jėgainė gamins elektrą iš sąvartyno dujų

 

Kontrolieriai išrašė įspėjimų gyventojams

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

   

    UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro kontrolieriai patikrino, kaip  Kazlų Rūdos, Šakių rajono ir Kalvarijos savivaldybių gyventojai laikosi atliekų tvarkymo taisyklių ir rūšiuoja atliekas. Vadovaujantis taisyklėmis, visos namų ūkių atliekos prieš pašalinant į atliekų konteinerius privalo būti išrūšiuojamos: pakuotės ir pakuočių atliekos privalo būti išmestos į joms skirtus rūšiavimo konteinerius; į mišrių komunalinių atliekų konteinerius griežtai draudžiama mesti žaliąsias atliekas, kurios privalo būti kompostuojamos arba pristatomos sutvarkyti į apskrities kompostavimo aikšteles.

     Klientų aptarnavimo skyriaus vadovas Saulius Šimonėlis pasidžiaugė, kad per dabartinius kontrolierių patikrinimus Šakių rajono savivaldybėje beveik nebuvo nustatyta pažeidimų. Jis sakė, kad kontrolieriai šioje savivaldybėje atliekų rūšiavimą kruopščiau tikrino ankstesniais metais, gyventojai įvertino ankstesnius pažeidimus ir dabar atliekų tvarkymo taisyklių dėl atliekų rūšiavimo beveik nenustatyta – gyventojams paliktas tik vienas kitas kontrolierių įspėjimas. 

   „Blogiausia padėtis Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybėse ,- sakė S. Šimonėlis. – Kazlų Rūdoje buvo patikrinta 200 atliekų konteinerių, nustatyta, kad į 42 jų buvo primesta žaliųjų atliekų, 20 – nerūšiuotų pakuočių atliekų”. Vadovas teigė, kad panaši padėtis ir Kalvarijos savivaldybėje – patikrinta 170 individualių mišrių komunalinių atliekų konteinerių, 30 jų buvo rasta žaliųjų atliekų, 41  buvo  pakuotės ir pakuočių atliekos.

   Visiems pažeidėjams kontrolieriai paliko įspėjimus, kad pažeidimams kartojantis jų atliekų konteineriai nebus ištuštinami. S. Šimonėlis sakė, kad namų valdų, kurių savininkai buvo įspėti dėl atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimų, atliekų konteineriai po kurio laiko bus tikrinami pakartotinai. Už pakartotinius pažeidimus gyventojai gali būti baudžiami ir piniginėmis baudomis.  

   Liucija Burbienė, UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro prevencinės veiklos organizatorė

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro kontrolierių D. Rakauskienės ir A. Plikaičio nuotr.

Gaukite mokėjimo pranešimus SMS žinute

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

       Uždaroji akcinė bendrovė Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras (toliau – MAATC) informuoja, kad perkant laiškų spausdinimo ir išnešiojimo paslaugą pastaraisiais metais labai išaugo paslaugos kainos, todėl siekiant, kad įmoka už atliekų tvarkymą nedidėtų, svarstoma galimybė ateityje atsisakyti popierinių mokėjimo pranešimų siuntimo paštu, o pageidaujantiems gauti, būtų priskaičiuojamos jų spausdinimo ir siuntimo išlaidos.

        Kiekvienais metais nemaža dalis paštu išsiųstų pranešimų grįžta su informacija, kad nerastas adresatas, netvarkinga gavėjo pašto dėžutė arba jos visai nėra. Negautas mokėjimo pranešimas neatleidžia nuo pareigos mokėti mokestį už atliekų tvarkymą, o laiku jo nesumokėjus, skaičiuojama skola, kuri gali būti perduota skolų išieškojimo įmonei, dėl ko pati išieškoma suma gali dar padidėti.

     Kad taip nenutiktų, geriausia išeitis – užsisakyti elektroninį mokėjimo pranešimą, gauti SMS žinutę su nurodyta mokama suma arba naudotis MAATC savitarna.

       Kaip alternatyvą popieriniams pranešimams MAATC siūlo naujieną – t. y. gauti informaciją apie mokėtiną sumą trumpąją SMS žinute. Gyventojai apie mokėtiną sumą gaus SMS pranešimą nurodytu mobilaus telefono numeriu. Gavę SMS pranešimą labai paprastai sumokėti už paslaugas galėsite „Perlo” terminaluose ar sąskaitų apmokėjimo platformoje www.perlasgo.lt., prekybos centrų „MAXIMA“ kasose, AB „Lietuvos pašto” skyriuose, nurodę mokėtojo kodą bei mokėtiną sumą, matomą SMS tekste.

        MAATC turi sukauptą dalies klientų mobilių telefonų numerių duomenų bazę, tačiau dalis telefonų numerių gali būt jau nenaudojami ar pasikeitę, todėl siekiant išsiaiškinti naudojamus telefonus ir jų savininkus, birželio 15 d. visiems planuojame išsiųsti testines SMS žinutes, kad galėtume patikslinti naudojamus telefonų numerius. Tie kurie negaus žinučių, o norėtų jas gauti, turi skambinti į MAATC klientų aptarnavimo skyrius ir paprašyti duomenų bazėje įrašyti telefono numerį ir pažymėti, kad klientas pageidauja gauti SMS žinutes.

        Kontaktiniai MAATC klientų aptarnavimo skyriaus telefonai:

Kalvarijos sav. tel. (8 652) 45175

Kazlų Rūdos sav. tel. (8 652) 49461

Marijampolės sav. tel. (8 698) 17850

Šakių rajono sav. tel. (8 652) 34503

Vilkaviškio rajono sav. tel. (8 685) 27867

       Šiuo metu mokėjimo pranešimus taip pat galima gauti elektroniniu paštu arba prisijungus prie MAATC savitarnos svetainės https://savitarnamaatc.mokesta.lt/account/login

        Gauti atspausdintą sąskaitą galima taip pat atvykus į MAATC Klientų aptarnavimo skyriaus padalinius savivaldybėse.

         Atsižvelgiant į numatomus pokyčius, jei pageidaujate gauti informaciją SMS žinute į mobilųjį telefoną, prašome Jūsų paskambinti MAATC aukščiau nurodytais telefonais ir patikslinti Jūsų mokėtojo kodą ir naudojamo mobilaus telefono numerį. Ačiū už supratimą ir bendrą siekį saugoti mus supančią gamtą.

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro administracija

 

 

Laikinai nepriims padangų

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

   Vilkaviškio didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje dėl techninių kliūčių nuo 2022 m. balandžio 29 d. laikinai nebus priimamos naudotos padangos. Apie paslaugos atnaujinimą informuosime papildomai. Klientus prašome  naudotas padangas perduoti sutvarkyti kitose apskrityje veikiančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse.

UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro administracija

„Ecoservice” pradeda rinkti tekstilės atliekas

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

                        Dar šią savaitę Marijampolės mieste, prie didžiųjų prekybos centrų, UAB „Ecoservice” pastatys specialius, tekstilės atliekoms surinkti skirtus, konteinerius.

        Į tekstilės konteinerius galima mesti švarius ir dėvėti dar tinkamus suaugusiųjų ir vaikų drabužius, avalynę porose, diržus, rankines, patalynės užvalkalų komplektus ir užuolaidas. Svarbu, kad visa konteineryje paliekama tekstilė būtų supakuota į plastikinius maišelius, kad nesudrėktų.

         Į konteinerius negalima mesti kilimų, antklodžių ir pagalvių, suteptų, suplyšusių drabužių, tekstilės atraižų.

         Suteptus ar suplyšusius drabužius, patalynę, įvairias atraižas bei kilimus ir toliau bus galima priduoti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse.

         Visa iš konteinerių surinkta tekstilė keliaus į „Ecoservice“ rūšiavimo centrą Vilniuje, kur bus dar kartą išrūšiuojama – švari, nesudėvėta ir pakartotiniam naudojimui tinkama tekstilė atrenkama, o likusi panaudojama šluosčių gamybai arba energijai gauti.“

         Iki metų pabaigos Marijampolėje turi atsirasti dar daugiau tekstilės atliekoms skirtų konteinerių – įrengus ir atnaujinus mišrių komunalinių atliekų konteinerių aikšteles, jose bus pastatyta (pagal poreikį) ir konteineriai tekstilės atliekoms. 

Tekstilės atliekų konteinerių vietos:

 

Adresas

PC

1

Klaipėdos g. 1, Marijampolė

Šalia Norfa

2

Bažnyčios g. 38, Marijampolė

šalia Maxima

3

Vytauto g. 48A, Marijampolė

šalia IKI

4

Dariaus ir Girėno g. 8, Marijampolė

šalia Maxima

5

Palangos g. 22, Marijampolė

Šalia IKI

6

Vilkaviškio g. 78, Marijampolė

šalia Mere

7

Uosupio g. 18, Marijampolė

Šalia Kubas

8

Uosupio g. 9, Marijampolė

Šalia IKI

9

Mokolų g. 23, Marijampolė

Šalia Aibė

10

Draugystės g. 14, Marijampolė

Šalia Norfa

11

Dariaus ir Girėno g. 15, Marijampolė

Šalia Rasa

12

Sporto g. 16, Marijampolė

šalia Maxima

13

Vytauto g. 65, Marijampolė

Šalia Aibė

14

Jaunimo g. 2, Marijampolė

Šalia IKI

15

Saulės g. 54, Marijampolė

Šalia IKI

16

Vilkaviškio g. 61C, Marijampolė

Šalia Norfa

17

Draugystės g. 5, Marijampolė

Šalia Draugystės bibliotekos

 

 

 

Marijampolės savivaldybės tarybos nariai domėjosi apskrities atliekų tvarkymo sistemos veikla

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

 

Marijampolės savivaldybės tarybos Aplinkos ir kaimo reikalų komiteto bei kitų savivaldybės komitetų nariai lankėsi greta Marijampolės veikiančiuose gyvūnų globos namuose „Mindraja“, taip pat apžiūrėjo Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre veikiančiais mechaninio biologinio atliekų apdorojimo (MBA) įrenginiais.

Pasak Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininko Karolio Dvylio, kol kas atliekų surinkimas ir tvarkymas Marijampolės savivaldybėje vyksta sklandžiai, tačiau ateityje gali tekti susidurti su iššūkiais: „Šiuo metu Marijampolės savivaldybėje esančiame sąvartyne palaidojame beveik dvigubai mažiau atliekų nei tai leidžia teisės aktai  – apie 13 proc. visų surenkamų atliekų. Tačiau numatyta, kad 2030 metais šis skaičius turės neviršyti 5 proc., žinoma, iki tol dar pasikeis pakuočių sistema, dar daugiau jų taps perdirbamomis. Atliekų tvarkymo kaštai augs visoje šalyje ir tai neišvengiamai įtakos atliekų tvarkymo mokesčių didėjimą ir gyventojams“.

MBA įrenginių ir visos sistemos apžiūra leidžia savivaldybės tarybos nariams geriau įsigilinti į Marijampolės savivaldybėje veikiančią atliekų tvarkymo sistemą bei rinkliavos už atliekų tvarkymą sudedamąsias dalis.

Marijampolės regiono komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiai pradėjo veikti dar 2016 metais.  MBA įrenginiams pradėjus veiklą, jie tapo pagrindiniu Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo įrenginiu. Čia vežamos mišrios komunalinės atliekos iš visos Marijampolės apskrities. Šiuose įrenginiuose atliekos rūšiuojamos, atskiriant antrines žaliavas tolimesniam apdirbimui ir naudojimui, o atskirtos biologiškai skaidžios atliekos apdorojamos.

Tarybos nariai taip pat apžiūrėjo Uosinės k. įsikūrusius gyvūnų globos namus „Mindraja“, kur išklausė įstaigos vadovo Dariaus Barzduko įžvalgas apie beglobių gyvūnų situaciją savivaldybėje. Pasak vadovo, situacija Marijampolės savivaldybėje pastebimai gerėja, gatvėse sugaunama gerokai mažiau bešeimininkių gyvūnų. Tačiau įstaigai vis dar tenka didžiulis krūvis rūpinantis beglobiais ir sergančiais gyvūnais.

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis teigiamai įvertino įstaigos pastangas padėti gyvūnams: „Tikiuosi, kad neseniai pasirašyta nauja Marijampolės savivaldybės ir VšĮ Mindraja sutartis, kurioje numatytas didesnis įkainis leis pagerinti gyvūnų laikymo ir priežiūros sąlygas. Su vadovu taip pat aptarėme įvairius ūkinius klausimus, kuriems ieškosime galimų sprendimų“.

Všį Mindraja gyvūnų gerove rūpinasi jau  13 metų. Įstaiga priglaudžia benamius, pasiklydusius, sužeistus gyvūnus, juos gydo, ieško naujų namų.

Marijampolės savivaldybės administracijos komunikacijos tarnyba

Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

         2022 m. balandžio 12 d. Marijampolės apskrityje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama  gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos: 

  • Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
  • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
  • Vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos. 

Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos:

  • Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos (yra išimčių);
  • Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos. 

Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu, iš transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdančių asmenų, palankiomis sąlygomis (sumokant atliekų tvarkytojui) bus galima priduoti alyvų atliekas.

        Šiuo metu taip pat vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rūšiuojam“, prie kurio dar galite prisijungti, rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas! Informaciją  apie projektą „Mes rūšiuojam“, prizus, dalyvių registraciją rasite  www.mesrusiuojam.lt.

Jeigu Jūsų įmonė, įstaiga ar organizacija bei Jūsų įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojai arba gyventojai turi aukščiau išvardintų atliekų prašome iki 2022 m. balandžio 7 d. registruotis  e-paštu   arba telefonu 8 5 206 09 01. 

                     Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį ir gauti eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą siūlome užpildyti formą http://autotvarkymas.lt/entp-turetojams/ arba rašyti e-paštu .

                     Norintys pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus,  galite užpildyti formą http://autotvarkymas.lt/pranesimas-del-neeksploatuojamu-transporto-priemoniu/ arba e-paštu , arba skambinti telefonu  8 600 900 30.

                      Elektros ir elektroninėje įrangoje bei baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rūgštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rūšiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui. Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis. Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rūšiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rūšiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt, www.eei.lt.

Šakių rajonas – pažangiausias tvarkant kapinių atliekas

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

    Marijampolės apskrities savivaldybėse veikia vieninga atliekų tvarkymo sistema. Tačiau Šakių rajono savivaldybės administracija ėmėsi naujovių ir tapo pažangiausiai tvarkančiu kapinių atliekas rajonu visoje apskrityje.

    Antradienį vykusiame Šakių rajono savivaldybės seniūnų pasitarime UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Bagušinskas sakė, kad šakiečių pastangos naujoviškai tvarkytis jiems yra naudingos ir ekonomiškai – šio rajono savivaldybė galės nemokėti pastoviosios atliekų mokesčio dalies ir mokės tik už atliekų, likusių po kruopštaus rūšiavimo, išvežimą bei sutvarkymą. Tai rajono biudžetui leis sutaupyti keliasdešimt tūkstančių eurų per metus.

    Jau kuris laikas prie kapinių, esančių Šakių rajono savivaldybėje, yra atskiriamos žaliosios biodegraduojančios atliekos, antrinės žaliavos ir pakuotės, už kurių sutvarkymą nereikia mokėti, o į atliekų tvarkymo įrenginius išvežama  tik likusi labai nedidelė dalis  mišrių komunalinių atliekų. Kitose apskrities savivaldybėse kol kas kruopštaus rūšiavimo, į kurį įsijungė ir seniūnijos, dar nėra.

    „Mes turime darbininkų, kurie per keletą valandų kas savaitę sąžiningai išrūšiuoja prie kapinių esančias atliekas. Taip sumažiname mišrių komunalinių atliekų, už kurių sutvarkymą turime sumokėti, dalį, – kalbėjo seniūnai. – Vietiniai gyventojai greitai tai pamatė , suprato ir patys ėmė kruopščiai rūšiuoti atliekas prie kapinių. Turime vargo tik su atvykėliais iš kitur, kurie lanko kapus. Jie  ir nerūšiuoja, ir nesupranta, kam mes tą darome”.

    A. Bagušinskas tikisi, kad ir kitų apskrities savivaldybių seniūnai pasinaudos šakiečių patirtimi mažinant mišrių komunalinių atliekų kiekį prie kapinių. Jis pažadėjo, kad greitai bus atnaujintos atliekų surinkimo aikųtelės, naujais pakeisti susidėvėję atliekų surinkimo konteineriai. 

Liucija Burbienė, prevencinės veikos organizatorė