NUPUOŠTOS EGLUTĖS BUS SURENKAMOS IKI SAUSIO 16 DIENOS

Paskelbta , Kategorijos Naujienos
𝐊𝐮𝐫 𝐝𝐞̇𝐭𝐢 𝐤𝐚𝐥𝐞̇𝐝𝐢𝐧𝐞̨ 𝐞𝐠𝐥𝐮𝐭𝐞̨ 𝐩𝐨 𝐬̌𝐯𝐞𝐧𝐜̌𝐢𝐮̨?
🌲Pasibaigus švenčių laikotarpiui, ateina laikas nukabinti šviečiančias girliandas ir visas puošmenas bei pasirūpinti kur dėti eglutę
👥🌲Suprantame, kad daugiabučių namų gyventojams išties yra sudėtinga tinkamai sutvarkyti kalėdines eglutes, todėl Marijampolės savivaldybės administracija inicijuoja eglučių surinkimo iš daugiabučių namų gyventojų paslaugą, kad jos būtų surinktos ir išvežtos tinkamai sutvarkyti.
❗️🎄Nupuoštų eglučių ar eglių šakų negalima mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.
🌲Nupuoštas eglutės ir eglių šakas daugiabučių namų gyventojai iki sausio 16 d gali tvarkingai palikti aikštelėse šalia bendro naudojimo konteinerių.
🚔🌲Iš visų Marijampolės mieste esančių daugiabučių namų atliekų konteinerių aikštelių suneštas eglutes ir eglių šakas surinks ir išveš UAB „Marijampolės švara“.
🌲🚔UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras primena, kad eglutes, kaip ir visas žaliąsias atliekas, taip pat galima nemokamai priduoti sutvarkyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, esančią Vokiečių g. 10 Marijampolėje, arba į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią Uosinės kaime Marijampolės savivaldybėje (prie regioninio sąvartyno).
🎄Jeigu puošėte vazone pasodintą eglutę, neskubėkite jos išmesti.
🌲🌲🌲Pavasarį gyventojai, neturintys tinkamos vietos eglutę pasodinti savo sklypuose, galės ją pasodinti specialiai tam skirtame Eglučių skvere, suformuotame greta Vasaros ir Jono Prano Aleksos gatvių sankryžos.
🌲Eglutės negalima persodinti į žemę žiemą, reikia sulaukti ne kalendorinio, o realaus pavasario, kai įšalas jau bus visiškai išėjęs.
💹Tinkamas laikas persodinimui dažniausiai būna balandžio mėnuo.
💹Po švenčių nupuošus eglutę, reikėtų paruošti ją sodinimui: pamažu eglutę adaptuoti prie temperatūros pokyčių išnešant į lauką per kelis etapus, į vis vėsesnę patalpą.
💹Taip pat labai svarbu prieš išnešant į lauką eglutę gerai palaistyti, kad ji neužšaltų sausa. Esant permainingiems orams reikėtų pasižiūrėti, kad lauke stovinti eglutė neperdžiūtų.
🌲Tik tinkamai pasirūpinę kalėdine eglute galėsime tikėtis, kad pavasarį ją pasodinus, eglutė prigis ir dar ilgai mus džiugins augdama gamtoje.