Šakiuose užsieniečius sudomino ir atliekų tvarkymo sistema

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

         Spalio mėn. 5 dieną Šakių rajono savivaldybėje buvo pasirašyti ketinimų protokolas ir keturšalis susitarimo memorandumas.

        Ketinimų protokolą pasirašė Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis ir Slobozhanska gyvenvietės Ukrainoje tarybos pirmininkas Ivan Kaminskyi. Šios partnerystės tikslas yra „miestų dvynių” statuso sukūrimas tarp Šakių rajono savivaldybės ir Slobozhanska gyvenvietės.

        Po to buvo pasirašytas susitarimo memorandumas. Memorandumą pasirašė meras Edgaras Pilypaitis, atstovaujantis Šakių rajoną, Māris Sprindžuks, atstovaujantis Ādaži savivaldybę Latvijoje, Zurab Sekhniashvili, atstovaujantis Dusheti savivaldybę Sakartvele ir Ivan Kaminskyi, atstovaujantis Slobozhanska gyvenvietės tarybą Ukrainoje.

         Šalys susitarė, kad vykdys mainus tarp savivaldybių kultūros, švietimo ir sporto, verslo ir turizmo, sveikatos ir aplinkos apsaugos, viešųjų erdvių gerinimo, kitose srityse, bus keičiamasi patirtimi ir bendrai dalyvaujama tarptautinėse iniciatyvose ir investiciniuose projektuose.

         Šakių rajono savivaldybės administracija svečiams surengė savo rajono pristatymą. Tarp lankomų objektų – ir UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC)  didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė Šakiuose. MAATC atliekų tvarkymo ir gamybos skyriaus vadovo pavaduotojas Mindaugas Trinskis svečiams iš Latvijos, Sakartvelo, Ukrainos papasakojo, kaip veikia atliekų tvarkymo sistema Šakių savivaldybėje ir kokias paslaugas teikia didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė. Svečiai iš užsienio pripažino, kad mūsų patirtis jiems – sektinas pavyzdys.

Šakių rajono savivaldybės administracijos nuotr.: svečiai Šakių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje daug klausimų turėjo atliekų tvarkymo ir gamybos skyriaus vadovo pavaduotojui Mindaugui Trinskiui.