Marijampolės savivaldybės tarybos nariai domėjosi apskrities atliekų tvarkymo sistemos veikla

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

 

Marijampolės savivaldybės tarybos Aplinkos ir kaimo reikalų komiteto bei kitų savivaldybės komitetų nariai lankėsi greta Marijampolės veikiančiuose gyvūnų globos namuose „Mindraja“, taip pat apžiūrėjo Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre veikiančiais mechaninio biologinio atliekų apdorojimo (MBA) įrenginiais.

Pasak Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininko Karolio Dvylio, kol kas atliekų surinkimas ir tvarkymas Marijampolės savivaldybėje vyksta sklandžiai, tačiau ateityje gali tekti susidurti su iššūkiais: „Šiuo metu Marijampolės savivaldybėje esančiame sąvartyne palaidojame beveik dvigubai mažiau atliekų nei tai leidžia teisės aktai  – apie 13 proc. visų surenkamų atliekų. Tačiau numatyta, kad 2030 metais šis skaičius turės neviršyti 5 proc., žinoma, iki tol dar pasikeis pakuočių sistema, dar daugiau jų taps perdirbamomis. Atliekų tvarkymo kaštai augs visoje šalyje ir tai neišvengiamai įtakos atliekų tvarkymo mokesčių didėjimą ir gyventojams“.

MBA įrenginių ir visos sistemos apžiūra leidžia savivaldybės tarybos nariams geriau įsigilinti į Marijampolės savivaldybėje veikiančią atliekų tvarkymo sistemą bei rinkliavos už atliekų tvarkymą sudedamąsias dalis.

Marijampolės regiono komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiai pradėjo veikti dar 2016 metais.  MBA įrenginiams pradėjus veiklą, jie tapo pagrindiniu Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo įrenginiu. Čia vežamos mišrios komunalinės atliekos iš visos Marijampolės apskrities. Šiuose įrenginiuose atliekos rūšiuojamos, atskiriant antrines žaliavas tolimesniam apdirbimui ir naudojimui, o atskirtos biologiškai skaidžios atliekos apdorojamos.

Tarybos nariai taip pat apžiūrėjo Uosinės k. įsikūrusius gyvūnų globos namus „Mindraja“, kur išklausė įstaigos vadovo Dariaus Barzduko įžvalgas apie beglobių gyvūnų situaciją savivaldybėje. Pasak vadovo, situacija Marijampolės savivaldybėje pastebimai gerėja, gatvėse sugaunama gerokai mažiau bešeimininkių gyvūnų. Tačiau įstaigai vis dar tenka didžiulis krūvis rūpinantis beglobiais ir sergančiais gyvūnais.

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis teigiamai įvertino įstaigos pastangas padėti gyvūnams: „Tikiuosi, kad neseniai pasirašyta nauja Marijampolės savivaldybės ir VšĮ Mindraja sutartis, kurioje numatytas didesnis įkainis leis pagerinti gyvūnų laikymo ir priežiūros sąlygas. Su vadovu taip pat aptarėme įvairius ūkinius klausimus, kuriems ieškosime galimų sprendimų“.

Všį Mindraja gyvūnų gerove rūpinasi jau  13 metų. Įstaiga priglaudžia benamius, pasiklydusius, sužeistus gyvūnus, juos gydo, ieško naujų namų.

Marijampolės savivaldybės administracijos komunikacijos tarnyba