Šakių rajonas – pažangiausias tvarkant kapinių atliekas

Paskelbta , Kategorijos Naujienos

    Marijampolės apskrities savivaldybėse veikia vieninga atliekų tvarkymo sistema. Tačiau Šakių rajono savivaldybės administracija ėmėsi naujovių ir tapo pažangiausiai tvarkančiu kapinių atliekas rajonu visoje apskrityje.

    Antradienį vykusiame Šakių rajono savivaldybės seniūnų pasitarime UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Bagušinskas sakė, kad šakiečių pastangos naujoviškai tvarkytis jiems yra naudingos ir ekonomiškai – šio rajono savivaldybė galės nemokėti pastoviosios atliekų mokesčio dalies ir mokės tik už atliekų, likusių po kruopštaus rūšiavimo, išvežimą bei sutvarkymą. Tai rajono biudžetui leis sutaupyti keliasdešimt tūkstančių eurų per metus.

    Jau kuris laikas prie kapinių, esančių Šakių rajono savivaldybėje, yra atskiriamos žaliosios biodegraduojančios atliekos, antrinės žaliavos ir pakuotės, už kurių sutvarkymą nereikia mokėti, o į atliekų tvarkymo įrenginius išvežama  tik likusi labai nedidelė dalis  mišrių komunalinių atliekų. Kitose apskrities savivaldybėse kol kas kruopštaus rūšiavimo, į kurį įsijungė ir seniūnijos, dar nėra.

    „Mes turime darbininkų, kurie per keletą valandų kas savaitę sąžiningai išrūšiuoja prie kapinių esančias atliekas. Taip sumažiname mišrių komunalinių atliekų, už kurių sutvarkymą turime sumokėti, dalį, – kalbėjo seniūnai. – Vietiniai gyventojai greitai tai pamatė , suprato ir patys ėmė kruopščiai rūšiuoti atliekas prie kapinių. Turime vargo tik su atvykėliais iš kitur, kurie lanko kapus. Jie  ir nerūšiuoja, ir nesupranta, kam mes tą darome”.

    A. Bagušinskas tikisi, kad ir kitų apskrities savivaldybių seniūnai pasinaudos šakiečių patirtimi mažinant mišrių komunalinių atliekų kiekį prie kapinių. Jis pažadėjo, kad greitai bus atnaujintos atliekų surinkimo aikųtelės, naujais pakeisti susidėvėję atliekų surinkimo konteineriai. 

Liucija Burbienė, prevencinės veikos organizatorė